Patarimai, kaip pigiau surengti išsvajotas vestuves

Vestuvės – viena gražiausių ir įsimintiniausių švenčių, kiekvienos poros gyvenime. Norint, kad jos būtų suorganizuotos kokybiškai, reikia skirti nemažai laiko ir pastangų. Kad vestuvės gali kelti ne tik malonius jausmus, bet ir nerimą finansiniu aspektu, patvirtina ir šalyje atliktos apklausos.

Šios dienos blog’e pasidalinsiu patarimais, kurie padės sutaupyti, ruošiantis šiai ypatingai šventei.  Tai, kad išleisite mažiau, nereiškia, kad šventė bus prastesnė. Anaiptol, tai parodys, kad gebate protingai elgtis su turimu biudžetu ir nešvaistote pinigų veltui.

Planavimas

Kuo anksčiau pradėsite planuoti, tuo didesnė tikimybė, kad daugelį paslaugų gausite kur kas mažesnėmis kainomis. Patarčiau fotografus, muzikantus ir maisto tiekėjus samdyti kuo anksčiau –  mažiausiai prieš pusmetį. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad vestuvės vyks pagal planą ir neteks griebtis paskutinės minutės pasiūlymo už dvigubai brangesnę kainą.

Svečių sąrašas

Prieš pradedant rinktis šventės vietą, pirmiausia vertėtų atidžiai peržvelgti preliminarų svečių sąrašą ir apsvarstyti, ar visus svečius norite matyti savo šventėje. Iš savo darbo patirties galiu pasakyti, kad šiais laikais jaunavedžiai į savo šventę dažniausiai kviečia tik artimiausius šeimos narius ir nedidelį būrelį geriausių bičiulių. Laikai, kai į vestuvių puotą būdavo kviečiamas krūvos giminių iš visų apylinkių – jau praeityje. Tad nusprendę tikslų žmonių skaičių, galėsite pradėti rinktis šventės vietą.

 

 

 

 

 

 

Šventės laikas

Galiu drąsiai teigti, jog šis punktas yra pats svarbiausias ir turintis didžiausią įtaką kainoms. Planuojate vestuves vieną iš vasaros šeštadienių – kainos jus nustebins. Ne tik kainos, bet ir pasirinkimo trūkumas (bažnyčios, puotos vietos, restorano ar pan.). Vasara yra pats populiariausias metas šiai šventei, o tuo labiau savaitgaliai – dauguma porų kone metus prieš šventei pradeda rezervuoti geresnes vietas, o ir kainos gerokai šokteli. Todėl, jei norite sutaupyti, rinkitės mažiau populiarias savaitės dienas, pavyzdžiui penktadienį ar ketvirtadienį. Kuom šios dienos blogesnės? Žinoma, galbūt daliai svečių tai nebus itin patogu, tačiau jei juos informuosite iš anksto, jie tikrai sugebės darbe gauti kelias laisvas dienas ir atvykti į jūsų šventę. Organizuojant vestuves šiomis dienomis – už viską galite sumokėti kur kas mažiau, nei savaitgalio dienomis.

Jei vis dėlto norite dar daugiau sutaupyti, reiktų žinoti jog sodybų nuomos kainos kinta pagal lapų  kiekį ant medžių. Krenta lapai – krenta ir kainos. Rugsėjį, kol dar yra lapų, nuomos kaina yra tokia pati kaip vasarą. Tai sąlygoja dar tradiciškai išsilaikantys geri orai, o Spalį ir Lapkritį kaina sumažėja apie 20-30%.

Fotografų paslaugos visą sezoną kainuoja gana panašiai, o šventinių fotosesijų pikas trunka nuo Gegužės iki pat Spalio. Vis dėlto, jau nuo Spalio, atsiranda daug didesnė galimybė susitarti su norimu fotografu, tuo tarpu fotografai turi daugiau laiko nuotraukų paruošimui, tad nekantriausi savo nuotraukų sulaukia daug greičiau.

Ceremonijos vieta

Jau senokai šalies įstatymai leidžia santuoką įteisinti ne tik civilinės metrikacijos biuruose ar bažnyčiose, bet ir jaunavedžių pasirinktose vietose. Norite sukurti išskirtinę ceremoniją? Tada siūlyčiau rinktis išvykstamąją santuoką, kuri kainuoja apie 60 Eur, nesvarbu kokiame mieste tai darytumėte. Šis susituokimo būdas – pigiausias. Tuo tarpu bažnytinės santuokos yra brangesnės ir kunigų vadinama “Auka bažnyčiai” prasideda nuo 200 Eur, kuri gali išaugti keletą kartų, priklausomai nuo miesto ir pačios bažnyčios. Tad verta apsvarstyti ar tikrai esate tokie tikintys, kad būtent bažnyčioje reiktų priimti santuokos įžadus.

 

 

 

 

 

Šventės vieta

Jei ieškote sodybos, pirmiausia derėtų pasvarstyti, ar nenorėtumėte pakeisti  miesto, kuriame vyktų šventė. Pavyzdžiui, vietoje vestuvių Vilniuje pasirinkus, Birštoną. Tokiu būdu, maitinimui ir pačiai sodybai, galima sutaupyti įspūdingą pinigų sumą. Jei kalba sukasi apie restoraną, tuomet Jums vertėtų pasidairyti tokio, kuris tik neseniai atvėrė duris. Tokie restoranai yra suinteresuoti pritraukti klientus, siūlydami neblogas sąlygas ir nuolaidas. Beje, pamėginkite su restorano vadovu susitarti, kad alkoholinius gėrimus ir kai kuriuos maisto produktus, galėtumėte nusipirkti patys. Dauguma, neseniai atsidariusių restoranų, nenorės prarasti kliento ir taikysis prie Jūsų sąlygų.

Transportas

Transportas gali sudaryti didelę dalį biudžeto. Nebūtina samdytis prabangiausio limuzino– tai stereotipinis ir nuvalkiotas variantas. Jei Jūs nesate apsėstas minties, jog būtinai turite važiuoti limuzinu, manau retro automobilis – puiki alternatyva. Taip pat gali tikti ir draugų naujesnis automobilis. Bus kur kas šauniau, jei paprastus automobilius tiesiog išradingai papuošite originaliomis detalėmis. Jei nesate suvaržyti stereotipų, galite į vestuves atkakti ir netradiciniu transportu, pavyzdžiui, dviračiais. Originalu ir smagu ne tik Jums, bet ir aplinkiniams. 

Apranga

 „Kažkas skolinto” – tai ne tik vestuvių šūkis, bet ir realus patarimas. Pasiskolinkite mamos auskarus, močiutės sagę ar brolio rankogalių segtukus. Tai ne tik leis sutaupyti, bet ir įkvėps jūsų šventei didesnę prasmę. Taip pat vestuvinių suknelių galite rasti internetinėse parduotuvėse ebay.com, aliexpress.com. Ten įmanoma rasti tokių suknelių, kurios yra vertos dėmesio, o kainos ženkliai mažesnės, nei proginių rūbų salonuose. Negana to, visada galite gražinti pirkdami per paypal mokėjimo sistemą. Svarbiausia, kaip ir minėjau, viską planuotis iš anksto, nes suknelės gali tekti laukti net keletą mėnesių.

Dekoracijos ir gėlės

Niekam ne paslaptis, kad gėlės „suryja“ nemažą vestuvinio biudžeto dalį. Juk visiems norisi savo vestuves puošti gėlių žiedais, o tuo noru naudojasi gėlių salonai – per vestuvių sezoną gėles branginantys ir pardavinėjantys „specialiai“ vestuvėms. Iš tiesų stebuklų nebūna ir visos gėlės yra gėlės. Galiu išduoti paslaptį ir pasakyti, jog užmiestyje esančios gėlių parduotuvėlės Jums viską gali padaryti ir parduoti už ženkliai mažesnę kainą. Tad visiems, gyvenantiems didžiuosiuose miestuose, rekomenduoju pasidairyti rajone esančių gėlių salonų.

Priklausomai nuo vestuvių dydžio, pobūdžio ir tematikos, labai skoningai galima panaudoti ir gėles tiesiai iš gamtos. Nuostabiai vestuvės gali būti puoštos alyvų, lubinų, rugiagėlių bei laukų gėlėmis. Kartais paprastumas ir lietuviškos gamtos jaukumas atrodo daug gražiau nei pompastika ir egzotinės gėlės. O ir finansiniu atžvilgiu, šitas pasirinkimas, Jums bus naudingas.

ankstesni pranešimai